Drukas veidi

Home - Druka - Drukas veidi

Drukas veidi

Ofseta druka

Šai iespiešanas tehnoloģijai ir ļoti ātrs drukas temps un liela attēla precizitāte, var drukāt niansētus krāsu rastrus un smalkas detaļas.
Šī ir vispiemērotākā tehnoloģija liela apjoma pilnkrāsu darbu iespiešanai – plakātiem, katalogiem, avīzēm. Tā ir piemērota arī vienas vai divu krāsu darbiem – veidlapām, vizītkartēm vai aploksnēm.

Tampondruka

Šī procesa pamata definīcija ir sekojoša – silikona tampons / spilventiņš tiek iemērkts tintē un pārnests uz priekšmetu, lai veidotu nospiedumu. Tampondruka ļauj veidot uzdruku uz plakanām, apaļām vai nelīdzenām virsmām. Ar tampondruku iespējams izveidot augstas kvalitātes daudzkrāsainus attēlus efektīvāk nekā izvēloties citu apdrukas metodi. Papildus tam, tampondruka nodrošina elastību bez virsmas ierobežojumiem. Vai nu tā ir golfa bumbiņa, plastmasas produkts vai metāla pildspalva – to var apdrukāt izmantojot tampondruku.
Tampondruku bieži salīdzina ar sietspiedi, termopresi, tintes strūklas druku un tintes presi. Lai gan galīgais rezultāts var šķist līdzīgs, tampondruka pašos pamatos ir ļoti atšķirīgs process no visiem minētajiem.
Prasmīgi izmantojot šķīdinātāja iztvaicēšanu, tampondrukā pārnes attēlu no reljefa plāksnes uz silikona tamponu un tad uz produktu. Šis process sarežģī apdruku nedaudz vairāk par citiem procesiem.

Sietspiede

apdrukas metode izspiežot tinti caur tīklveida trafaretu. Šī apdrukas metode ir rekomendējama maztirāžas darbiem.

Fleksogrāfija jeb elastīgā apdruka

apdrukas metode ar ruļļu presi izmantojot gumijas plāksnes ar izceltu zīmējumu. Fleksogrāfiju izmanto plastikata vai Krafta papīra maisiņu apdrukai.

Reljefspiede

uz cieta papīra vai kartiņām jau uzdrukātu attēlu vai burtu pacelšana reljefā, izmantojot spiedi bez tintes, gumijas vai plastmasas plāksnē to parasti dara, izmantojot uzkarsēšanu (termisko apstrādi)

Folijspiede – vai karstā folijas uzklāšana

– izmantojot formu (metāla klišeju) papīrā vai kartonā iespiež metālisku vai pigmenta attēlu.

Laminēšana

papīra vai kartona pārklāšana ar polietilēna plēvi. Ar laminēšanas palīdzību var iegūt kā matētu, tā arī glancētu virsmu. Visbiežāk tiek izmantota 25 mikronu bieza glancēta plēve un 30 mikronu bieza matēta plēve. Laminēšana pasargā produktu no ārējās vides iedarbības un tas izskatās labāk. Laminēti papīra maisiņi ir stingrāki un spēj izturēt lielāku svaru.

UV laka

šķidrs lamināts, stīgrināts un cietināts ar ultravioletās gaismas palīdzību. UV pāklājumu var veidot visai virsmai vai arī tikai atsevišķām virsmas daļām. UV pārklājums piešķir papīram glancētu izskatu.

LDPE plēve

– zema blīvuma polietilēna plēve

HDPE plēve

– augsta blīvuma polietilēna plēve
Abi plēves veidi sastopami polietilēna maisiņu izgatavošanā.

Pārpublicēšana saskaņota www.pioes.lv
Photo by Bank Phrom on Unsplash